BJSHS announces First Semester Honor Roll

BLACKFORD JUNIOR – SENIOR HIGH SCHOOL HONOR ROLL

2020-2021

1st Semester 

All A Honor Roll

Seniors All ATyler Brown, Noah Knag, Lance Manley, Layla Pennington, Kylee Simison, Jaycie Sones, and Maxwell Wors 

Juniors All A –  Caleb Brinkerhoff, Joshua Brinkerhoff, Jeremiah Clark, Madilynn Ford, Abigail Langdon, Lola Valadie, and Scott Winger  

Sophomores All A – Una Bowman, Ethan Hidy, Allison Jacobs, Nathaniel Limle, Jaleigh O’Connell, Riata Rouch, Savannah Schlotter, Savannah Skinner, Brianna Stroble, Madysen Whitesell, and Avalyn Williams 

Freshmen All A – Macey Abbott, Aaron Blackwood, Patience Campbell, Allison Clamme, Ryne Clamme, Cody Cook, Charlie Crabtree, Bre-Ann DeCamp, Natalie Dillion, James Jernigan, Noah Kuehnhold, Mason Merkel, Kaleb Patrick, Lindze Quillen, Mazy Reader, Isabelle Reid, Hannah Scaggs, Georgia Skinner, Charleston Slentz, Wyatt Smith, Ammee Uggen, Keaton Walker, Ashton Wamsley, and Chloe Wicker 

Eighth Grade all A – Ali Crouse, Nicholas Cummings, Rylee Dunica, Emily Ellison, Brady Hess, Maleah Limle, Mary Littleton, Daniel Ludwig, Kelsey McCammon, Christian McConnell, Emma Strait, Catalina Velasquez, Juan Velasquez, Cohen Walls, and Catherine Wolfe                    

Seventh Grade All A –  Zoey Abbott, Samuel Barry, Lewis Dudelston, Mason Kitterman, Nickolas Kuehnhold, Kalli Mealy, Trenton Norton, Abigail Slentz, and Braelynn Wilson

A/B Honor Roll

Seniors A/B –  Amia Barkdull, Rain Bartlett, Chloe Christman, Kelsey Clamme, Morghan Cook, Kyle Crabtree, Kennedy Dickey, Andrew Dudelston, Riley Foreman, Sidney Funkhouser, Lucas Gore, Logan Hartzell, Alexa Hurd, Raegan Logan, Bode Malott, Austin Newsome, Grace Simmons, Brayden Smith, Halie Starks, and Mikeala Twibell 

Juniors A/B –  Macy Cagle, Vanessa Carroll, Kaylin Clamme, Kenneth Dodds, Paula Ezpeleta Bofill, Mackenzie Garrett, Hunter Gruwell, Lydia Hughes, Keirsten Hunnel, Sophia Jennerjahn, Robert Lannoy, Rene’ Madley, Madison Merkel, Alexis Morgan, Kelsey Mosley, Jenna Payne, Mason Quillen, Khalia Scott, Ruby Slentz, Bryce Strait, Ashton Townsend, Easton Whittig, Eric Wierenga, and Allison Zuber 

Sophomores A/BOwen Apple, Alexis Coons, Emma Daugherty, Sarah Ellison, Jimmy Hoskins, Haddie Hummer, Dawson Hundley, Denver Kemp, Jace Keplinger, Lilee LaMotte, Jacob Ludwig, Braxton Malott, Nicole McCoin, Ava Milholland, Landon Rogers, Madeline Schuhmacher, Carson Smith, Katelyn Speidel, Gabrielle VanGordon, Marley Wall, and Olivia Waters 

Freshmen A/B – Jakob Aulbach, Teegan Bonvillian, Noemy Chavez, Kirsten Fisher, Shianne Gentile, Quiana Gonzales, Lexus Higginbotham, Gracie LaMotte, Kelsi LaMotte, Lilly Leach, Ian McConnell, Felicity McIntyre, Laurel McVicker, Abigail Miral, Samantha Moistner, Sydnee Morris, Darius Osborn, Lucas Penrod, Kylie Smith, Brayden Teer, Randle Winger, Nicholas Withers, Noah Withers, Jackson Wors, and Colton Yoder 

Eighth Grade A/B – Hailey Brower, Nikayla Brown, Jayden Cox, Cierra Faber, Alexzander Fredrickson, Easten Hall, Tristan Hayden, Allyson Henderson, Ryleigh Hiatt, Derek Kleefisch, Jaelyn McCaffery, Jaelyn Morris, Izbela Phillips, Cheyanne Rose, Kirra Sheveily, Aubrey Shockley, Meeka Stalker, Aubrey Whitesell, and Gabreial Yates  

Seventh Grade A/B – Jessica Brinkerhoff, Caleb Cansler, Ava Conwell, Danny Dunn, Alfred Emenhiser, Colton Fisher, Evelyn Gulley, Rylee Heiser, Madison Henderson, Loralie Hile, Rowan Hollin, Trey McIntire, Caden Milholland, Karlie Pitts, Hayleigh Quick, Raegan Ridgway, Wade Rodarmel, Jacob Shroyer, and Faith Watkins